Dziecko najlepiej nauczyć zdrowych nawyków żywieniowych poprzez zabawę. Istnieje wiele rozwiązań, aby urozmaicić codzienne posiłki. Owocowe ludziki, biedronki, koraliki, warcaby – to tylko kilka możliwości, które możemy zastosować. Każdy maluch w ten sposób może się jednocześnie bawić i zdrowo odżywiać. Dodatkową zabawą będzie udział we wspólnym przygotowaniu owocowych posiłków.

Owocowe ludziki i zwierzątka

Mając do dyspozycji truskawki, maliny, borówki oraz porzeczki, możemy dla dziecka przygotować pyszne owocowe ludziki. Truskawkowy brzuszek, malinowe nóżki, borówkowa głowa i porzeczkowe oczy na pewno przypadną do gustu każdemu maluchowi. Równie dobrze z owoców możemy ułożyć zwierzątka. Tak naprawdę ograniczyć może nas tylko wyobraźnia. Dzieci uwielbiają jedzenie, które jest stylizowane w taki sposób. Ponadto można je zaangażować w robienie ludzików. W sklepach dostępna jest cała masa cukierków, ciastek czy żelek, które przypominają różne postaci. Zamiast tego typu łakoci, możemy sami przygotować zdrowy posiłek dla naszej pociechy.

Owocowe biedronki

Owocowe biedronki

Z porzeczek, malin, borówek i truskawek możemy także przygotować owocowe biedronki. Malinowa głowa, truskawkowy tułów i kropki z porzeczek oraz mniejszych borówek (te większe trzeba od razu zjeść podczas selekcji). Dzieci na pewno będą zachwycone z takiego rozwiązania. Jagodowe biedronki możemy podać razem z owocowymi ludzikami bądź zwierzątkami. Po przygotowaniu wszystkich wcześniejszych dań, możemy dla naszych dzieci przygotować całą owocową zagrodę. A gdy mamy już zwierzątka oraz ludziki, owoce możemy wykorzystać do budowy ogrodzeń czy budynków. Na zakończenie zabawy, wszystko wspólnie zjadamy, aby zrobić miejsce na nowe projekty.

Truskawkowe warcaby

Dla nieco starszych dzieci możemy przygotować truskawkowe warcaby. Zamiast pionków użyte mogą zostać truskawki i borówki. Zasady są dokładnie takie same jak w standardowej grze. Każdy zbity pionek jest… zjadany. Dzięki takiej zabawie dziecko zamiast oglądać telewizję spędzi czas na grze planszowej z rodzeństwem, rodzicami bądź rówieśnikami przy okazji jedząc pyszne i zdrowe owoce.

Owocowe koraliki i inne ozdoby

Razem z dzieckiem można przygotować także porzeczkowe koraliki. Owoce w prosty sposób nawleka się na nitkę. Możemy także nawlekać na przemian porzeczki, maliny oraz inne owoce. Smaczne i kolorowe koraliki dajemy dzieciom, które mogą je ściągać po kolei z nitki i zjadać.

Owocowe koraliki i inne ozdoby

Mając do dyspozycji owoce jagodowe możemy przygotować naprawdę wiele pomysłowych dań. Warto zaangażować nasze pociechy, gdyż będzie to dla nich świetna zabawa oraz cenna nauka.