Healthy lifestyle z owocami jagodowymi – smaczna i zdrowa dieta, dzięki której poczujemy się lepiej.

Moda na „healthy lifestyle” otacza nas od kilku lat dosłownie z każdej strony. Kolorowe gazety, portale internetowe i wszystkie kanały social media aż kipią od postów dotyczących tematyki związanej ze zdrowym stylem życia. Większość osób już wie, co  kryje się pod tą magiczną nazwą, a dla tych co nie wiedzą – śpieszymy z wytłumaczeniem. 

By poznać definicję tego terminu wystarczy uruchomić aplikację Instagram i wyszukać grafiki oznaczone hashtagiem #healthylifestyle. Naszym oczom ukaże się kilkanaście milionów zdjęć ludzi uprawiających sport oraz kolorowych, apetycznych fit-potraw. To właśnie interesujący nas „healthy lifestyle”, czyli nic innego, niż dbanie o swoją kondycję za pośrednictwem odpowiedniej diety, przyzwyczajeń i ruchu oraz czerpanie z tego radości.

8. Owocowy lifestyle 1

Przede wszystkim zdrowe odżywianie!

Hasła typu „Jesteś tym, co jesz”, „Powiedz mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś” są bardzo istotne w filozofii „helathy lifestyle”. O ile przy układaniu diety pozostaje nam szeroki wybór owoców, warzyw, zbóż i mięs, o tyle jadłospis dotyczący słodyczy jest bezlitosny. Dla jednych to koniec, dla innych dopiero początek nowej, zdrowej drogi życia. Wszystko zależy od podejścia, bo amatorzy słodkości na diecie zdążyli znaleźć już niejedno rozwiązanie problemu. Jeżeli hasła #raw, #granolabar lub #nanacream są wam znane to na pewno wiecie, że „słodko” nie musi znaczyć „niezdrowo”. Dzisiaj podsuniemy wam kilka prostych pomysłów na fit słodkości z wykorzystaniem bohaterów kampanii Power Fruits.

8. Owocowy lifestyle 2

Owocom jagodowym dieta nie straszna!

Na wstępie warto zaznaczyć, że owoce jagodowe są niskokaloryczne – mają mało cukru, a przy okazji obfitują w duże ilości witamin i minerałów. Dla porównania jedna tabliczka czekolady mlecznej z truskawkami to ponad 570 kcal[1], a 100g świeżych, surowych truskawek prosto z łubianki - jedynie 32 kcal (sic!).[2] Nieco bardziej kaloryczne są borówki (ok. 57kcal/100g[3]), maliny (ok. 52 kcal/100g[4]) i czarne porzeczki (ok. 63kcal/100g[5]).

Lody? Przede wszystkim na bazie banana i owoców jagodowych! Owoce mrozimy przez noc, potem blendujemy i voila! Opcjonalnie można dodać łyżkę masła orzechowego i posypać deser wiórkami kokosowymi.

8. Owocowy lifestyle 3

Baton? Kubek greckiego jogurtu mieszamy z łyżką syropu klonowego. Masę grubości ok. 1 cm wykładamy na papier do pieczenia i zatapiamy w niej borówki, maliny i pistacje. Wstawiamy do zamrażarki na noc. Rano kroimy masę w prostokąty. Gotowe! 

Pudding? ¼ kubka perełek tapioki zalewamy mlekiem kokosowym (ok. 400ml), dodajemy 2 łyżki syropu klonowego lub łyżkę ksylitolu i gotujemy przez 25 minut na małym ogniu, co chwilę mieszając. Gotową masę przekładamy do słoiczka i polewamy musem ze zblendowanych truskawek!

Internet jest kopalnią inspiracji, zachęcamy więc do poszukiwań słodkich, lekkich i łatwych przepisów z wykorzystaniem owoców jagodowych. Już niebawem znajdziecie ich także więcej u nas, w zakładce przepisy! Tymczasem dajcie się porwać zdrowej modzie!


[1] http://zdrowezywienie.edu.pl/tabelekaloryczne.htm

[2] https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2385?manu=&fgcd=&ds=

[3] https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2166?manu=&fgcd=&ds=

[4] https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2374?manu=&fgcd=&ds=

[5] https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2195?manu=&fgcd=&ds=