Borówki to nie tylko smakowite owoce, ale również modna dekoracja. Pięknie ozdobią każdy domowy ogródek, niezależnie od jego rozmiaru.

Roślina uniwersalna

Jak połączyć piękne i smakowite? Odpowiedzią na to pytanie może być borówka. O ich walorach smakowych nie musimy przekonywać. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że krzewy borówki mogą również dodać blasku naszym ogrodom lub domowym wnętrzom. Co ważne, roślina ta swoim wyglądem może cieszyć nasze oko przez około sześć miesięcy - od wiosny aż do jesieni.

Roślina uniwersalna

Wiosenne ożywienie

Borówka to wysoki krzew osiągający od 1,5 do 2 metrów wysokości. W maju i w czerwcu naszą uwagę przykują jej białe, zebrane w grona dzwoneczki kwiatów. Taki widok na pewno wniesie trochę orzeźwienia i radości do budzącego się właśnie do życia ogrodu. Nada mu łagodności, a rodzące się powoli owoce wspaniale wkomponują się w wiosenny nastrój nadziei i odnowy.

Letni przedmiot pożądania

W pełni lata, krzew borówki przyzdobiony będzie już pięknymi, ciemnoniebieskimi owocami, które swoim kolorem odrobinę ostudzą letnie upały. Owoce można zjeść od razu prosto z krzewu. Jest to raczej wyzwanie dla odważnych. Z jednego krzewu otrzymać można bowiem od 3 do 6 kg owoców.[1] Na szczęście borówki wytrzymają w lodówce około 10 tygodni[2], a więc powinno wystarczyć aż do jesieni.

Letni przedmiot pożądania

Jak jesień, to tylko z borówką

Jesienią natomiast krzewy borówki przykują naszą uwagę swoimi przepięknie przebarwionymi na żółto i czerwono listkami. W sam raz wkomponują się w nadchodzące złote kolory dominujące jesienią, a jednocześnie wniosą przyjemne, jaskrawe i żywiołowe akcenty. Ich widok pozwoli wnieść trochę ciepła przed zbliżającymi się, chłodnymi dniami.

Jak jesień, to tylko z borówką

Krzew borówki może zaskoczyć nas wieloma kolorami i z pewnością ciekawie urozmaici nasz domowy ogród, nie tylko o nowe kolory, ale także smaki. Ciekawą propozycją jest na przykład stworzenie ozdobnej, borówkowej rabaty. Główną rolę może odegrać wysoki krzew borówki wysokiej. Drobniejsze akcenty w postaci krzewów innych rodzajów borówek czy też malin lub truskawek na pewno dodadzą jej jeszcze większego uroku.


[1] Zob.: http://ladnydom.pl/Ogrody/1,113408,3484737.html
[2] Ibidem