Niezwykłe właściwości zwykłych owoców to kampania promocyjno-informacyjna dotycząca europejskich owoców jagodowych, tj. truskawki maliny, borówki i porzeczki. Owoce te zostały wybrane, ponieważ posiadają wiele cennych składników, z których tylko niektóre są powszechnie znane, natomiast inne zupełnie nieodkryte. Poza doskonałym wyglądem owoce te posiadają mnóstwo niepowtarzalnych zalet, orzeźwiający smak, bogactwo witamin i składników mineralnych, a wszystko to w naturalnej formie. Czyni to z tych owoców prawdziwych superbohaterów.

Owoce jagodowe powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie całej rodziny, gdyż zawierają wiele cennych substancji i składników. Są szczególnie bogate w antocyjany, które odpowiadają za ich intensywne czerwone, niebieskie i fioletowe zabarwienie. Ich regularne spożywanie pomaga w codziennej trosce o zdrowie i ma wpływ na piękny i zdrowy wygląd, a przede wszystkich zapewnia odpowiednio zbilansowaną dietę. Można przyrządzić z nich lekkie sałatki, orzeźwiające musy lub słodkie desery, których przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Ponadto, doskonale sprawdzą się jako wykwinty dodatek do dań mięsnych i serów na uroczyste kolacje i obiady.

Rola owoców jagodowych w diecie człowieka jest szczególna ze względu na obecność w nich różnorodnych składników czynnych biologicznie, takich jak witaminy, składniki mineralne oraz polifenole. Dominuje wśród nich witamina C, witaminy z grupy B oraz witamina A i beta karoten. Większość tych wartościowych substancji nie jest wytwarzana w organizmie, przez co musi być dostarczana ze środowiska, najlepiej z pożywieniem. Owoce jagodowe są również cennym źródłem składników mineralnych, głównie mikroelementów, które biorą udział w fizjologicznych i biochemicznych procesach w organizmie.