Wraz z początkiem nowego roku do szkół w Polsce, Austrii, Szwecji, Finlandii i w Czechach dotrą kalendarze Power Fruits. Bohaterami kalendarza są europejskie owoce jagodowe, truskawka, malina, porzeczka i borówka wysoka, które będą przypominać uczniom o swoich niezwykłych właściwościach przez cały rok.

 

Do szkół we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest kampania „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców”, w styczniu trafią kalendarze planszowe na 2016 rok. Nauczyciele i uczniowie ze szkół w Polsce, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech będą mieli okazję poznać dwanaście różnych historii, z udziałem superbohaterów kampanii: truskawki, maliny, porzeczki i borówki. Historie przedstawione w kalendarzu nawiązują do kolejnych miesięcy w ciągu roku. Będą one zachęcać uczniów do spożywania owoców, w szczególności tych jagodowych.

 

 

We wszystkich scenkach w kalendarzu udział biorą bohaterowie gier edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej kampanii www.power-fruits.eu. Ma to dodatkowo zachęcić uczniów szkół, do których trafi kalendarz do odwiedzenia portalu kampanii. Poza specjalnie przygotowanymi grami na odwiedzających stronę czeka garść informacji o wysokiej jakości, bogactwie składników mineralnych i witamin oraz niepowtarzalnym smaku owoców jagodowych spod znaku Power Fruits.

ZSRP kalendarz2016 pl 05

ZSRP kalendarz2016 pl 08

 

Przeznaczenie kalendarzy pozostanie w gestii nauczycieli, którzy zadecydują czy zawiesić je w klasie, czy też zorganizować konkursy dla uczniów, w których kalendarze mogą być nagrodami dla zwycięzców lub rozdystrybuować je w jeszcze inny sposób.