Lato to czas kolorów, zapachów i wypełnionych słońcem smaków, a wszystko za sprawą owoców, w tym tych niezwykłych – jagodowych. Charakteryzują się one pięknymi, intensywnymi kolorami: czerwienią, granatem lub głębokim fioletem. Wielu zdaje sobie sprawę, że są one cenne dla naszego organizmu, ale co dokładnie kryją w sobie?3810219179 5804a53777 o2

 

Słodki smak lata – czyli czas na borówki

Jednym z dobrodziejstw lata są owoce borówki wysokiej, zwanej amerykańską. Są nie tylko słodkim dodatkiem do naszego menu, ale też źródłem wielu cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Borówki są doskonałym źródłem makroelementów, takich jak fosfor, wapń i magnez. Zawierają znaczne ilości sodu, żelaza, tiaminy, ryboflawiny. Są również cennym źródłem witaminy A, C i przeciwutleniaczy. Owoce borówki, tak jak wszystkie owoce jagodowe, stanowią idealną przekąskę, doskonale pasują do różnego rodzaju ciast, deserów czy też lodów.

 

 

 

black-currant-in-isolation-1410767638 90 1024

 

 

 

 

 Porzeczkowy smak dzieciństwa


Porzeczki są prawdziwą, naturalną skarbnicą witamin i składników mineralnych. Dla wielu kojarzą się z dzieciństwem i słonecznymi, wakacyjnymi chwilami spędzonymi na wsi. Należy pamiętać, że są wartościowymi owocami, gdyż zawierają mnóstwo substancji odżywczych. Są źródłem wielu cennych składników i są zasobne w wiele witamin, w tym duże ilości witaminy C, PP i E. Idealnie sprawdzą się jako dodatek do ciast, deserów, jako składnik nalewek, a połączenie z mięsem np. dziczyzną wprowadzi niejedno podniebienie na nowe szlaki kulinarne.