Mamy się czym pochwalić! Tego lata zainteresowanie owocami jagodowymi było bardzo duże. Kampania nie zwalnia jednak tempa i na wszystkich fanów „Niezwykłych właściwości zwykłych owoców” czeka niespodzianka w postaci prawdziwej „Owocowej rewolucji”.

Podsumowanie lata

Jak wskazują dane zebrane w ramach kampanii „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców”, zainteresowanie i konsumpcja owoców jagodowych stale rosną.[1] Widać to jednak nie tylko w statystykach i tabelach ale również w liczbie dziennikarzy, którzy zainteresowali się jagodową tematyką i wzięli udział w zorganizowanych tego lata konferencjach prasowych. Każde z branżowych spotkań, które odbyły się kolejno w Austrii, Finlandii, Czechach, i Szwecji, zgromadziło ponad 30 przedstawicieli mediów branżowych i lifestylowych, znanych kucharzy oraz ekspertów w zakresie zdrowego odżywiania! To dzięki nim możliwe jest dotarcie do jeszcze większej grupy osób, które będą mogły dowiedzieć się o niezwykłych właściwościach, jak się okazuje wcale nie tak zwykłych owoców.

Power Fruits podbija Europę

Power Fruits w liczbach

Efektem udanych spotkań z dziennikarzami jest też duża popularność ulicznych akcji promocyjnych, które zorganizowane zostały tego lata w największych miastach Austrii, Finlandii i Szwecji. W ich trakcie rozdano aż 400 kg świeżych jagodowych przekąsek, 22 000 zestawów edukacyjnych dla dzieci złożonych z kredek i kolorowanek oraz broszur informacyjnych.

Owoce tak jak lubisz

Owoce tak jak lubisz

Nie możemy również zapomnieć o Facebook’owym konkursie „Owoce tak jak lubisz”, zorganizowanym dla fanów Power Fruits w Polsce, Finlandii i Szwecji. Uczestnicy przesyłali zdjęcia prezentujące ich najpiękniejsze i najciekawsze danie przyrządzone z owoców jagodowych. W każdym z krajów typowanych będzie 3 laureatów i każdy z nich otrzyma oryginalne blendery kielichowe marki SMEG (w Szwecji) lub Kitchen Aid (w Finlandii i Polsce).

Liczba nadesłanych zgłoszeń przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Łącznie zgłoszono 554 prac! Przed Jury stoi zatem nie lada wyzwanie aby spośród wszystkich zgłoszeń wybrać wyłącznie 9 najlepszych.

Owoce tak jak lubisz

 „Owocowa rewolucja” dla każdego

 „Owocowa rewolucja” dla każdego

Zainteresowanie Power Fruits jest coraz większe czego dowodem może być wydanie w tym roku dedykowanej książki z przepisami na dania, w których głównym składnikiem są właśnie owoce jagodowe – „Owocowej rewolucji”. Książka zawiera aż 114 unikalnych przepisów na pyszne sałatki, desery, zupy oraz dania obiadowe. Nie jest tajemnicą, że część z nich została opracowana we współpracy z organizatorami kampanii „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców”. Elektroniczna wersja publikacji zostanie udostępniona na stronie www.power-fruits.eu już tej jesieni. Dzięki niej każdy będzie mógł przyrządzić zachwycające, jagodowe dania dla najbliższych.

Owocowa odskocznia po szkole

Jesień to jednak nie koniec atrakcji. Strona internetowa kampanii wzbogaci się o kolejną grę z bohaterami Power Fruits. Po aktywnym dniu w szkole dzieci będą mogły się przy niej pobawić i odprężyć, przy okazji dowiadując się czegoś nowego o „Niezwykłych właściwościach zwykłych owoców”. Jest jeszcze tak wiele do odkrycia.


[1] KB Pretendent, Owoce jagodowe. Raport z badania ewaluacyjnego 2017.