Program realizowany przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej na rynkach pięciu krajów: Polski, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech. Produkty promowane w kampanii to europejskie owoce jagodowe - truskawka, malina, porzeczka i borówka wysoka.

 newsletter o kampanii

Kampania „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców” realizowana jest przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej na rynkach pięciu krajów: Polski, Austrii, Szwecji, Finlandii i Czech. Produkty promowane w kampanii to europejskie owoce jagodowe - truskawka, malina, porzeczka i borówka wysoka.

Celem programu jest:

  • wzrost spożycia owoców jagodowych
  • wzrost świadomości na temat właściwości europejskich owoców jagodowych

Organizatorem kampanii jest ZSRP, który jest stowarzyszeniem apolitycznym, dobrowolnym, działającym na rzecz i w interesie polskich sadowników. Został utworzony w maju 1999 roku z inicjatywy sadowników regionu grójeckiego, największego regionu sadowniczego w Polsce, nazywanego „Największym Sadem Europy”. Członkowie Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz Organizacji Partnerskich specjalizują się głównie w produkcji: truskawek, borówki wysokiej, malin, czarnych porzeczek, jabłek, aronii, czereśni, gruszek, agrestu i wiśni.

Kampanię „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców” wspierają merytorycznie organizacje branżowe takie jak:

  • Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej
  • Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki
  • Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek